Adres:
Gayberli Mahallesi 28043 Sokak B Blok No:43/A Onikişubat Kahramanmaraş
Telefon :
0 344 221 35 10
Müşteri Temsilcisi:
186
FAX:
0344 221 35 40

Akıllı Şebeke ve Ar-Ge

Akıllı Şebeke ve Ar-Ge

Şirketimizin sorumluluğunda bulunan dağıtım bölgemizin gelişmesi amacı ile şirketimiz, Ar-Ge faaliyetlerinin daha kurumsal bir yapıda olması için bünyesinde Ar-Ge Merkezi kurmaya karar vererek; tüketici memnuniyeti, enerji sürekliliği ve kalitesinin arttırılması için Ar-Ge projeleri geliştirilmesini hedeflemiştir. Şirketimizin kurumsal değerleri arasında büyük öneme sahip inovasyon yaklaşımı, zamanla şirket içerisinde yönetilen ve ölçülebilen bir kültüre dönüştürülmüştür. Bu yaklaşım sayesinde, kurum olarak değerini ve sürdürülebilirliği arttırmayı amaçlayan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş., dağıtım sistemi altyapısının ulusal ve uluslararası kalite standartları düzeyine ulaştırılması, sistemin işletimine yönelik teknoloji geliştirilmesi, verimliliğin ve hizmet kalitesinin artırılması, teknik kayıpların ve işletme maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla kendi bünyesinde Ar-Ge Merkezi kurarak 22.05.2019 tarihi itibari ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Ar-Ge Merkezi lisansını almıştır.

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Ar-Ge Merkezi, projelerini dağıtım hizmetlerinin farklı alanlarında çeşitlendirerek oluşturmaya çalışmakla birlikte hem teknik kaliteyi hem de hizmet kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Bu alanda ulusal ve uluslararası iş birliğinin kuvvetlenmesine, dolayısıyla da ülkemizin rekabet gücünün arttırılmasına, kalkınmasının hızlandırılmasına ve yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunan projelere önderlik eden, destek olan bir bilim ve teknoloji merkezi olmayı kendine hedef edinmiştir.

Bu hedef doğrultusunda tamamlanan Ar-Ge projelerimiz,Şu ana kadar tamamlanmış 13 adet ve hali hazırda devam eden 10 adet olmak üzere toplamda 23 adet Ar-Ge projesi bulunmaktadır.

Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Yayınlarımız