Adres:
Gayberli Mahallesi 28043 Sokak B Blok No:43/A Onikişubat Kahramanmaraş
Telefon :
0 344 221 35 10
Müşteri Temsilcisi:
186
FAX:
0344 221 35 40

Bilgi Güvenliği Politikamız

 

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş, bilgiyi kritik bir varlık olarak tanımlamaktadır. Bilgi varlıkları, etkin şekilde faaliyet gösterebilmek ve yasal gereksinimleri karşılayabilmek için uygun şekilde korunmalıdır. İçinde bulunduğumuz dönemde başarıya ulaşma şartlarından birinin, kritik bilgi varlıklarının uygun kontroller ve proaktif önlemler ile yeterli derecede korunması olduğu görülmektedir. Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş,kurum içerisinde bilgi güvenliğinin bir yönetim sistemi çerçevesinde ele alındığını taahhüt etmektedir.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemini gizliliğin korunması, güvenilirlik ve bilginin mevcutiyeti için resmi bir sistem uygulamak için bir araç olarak benimsemiştir.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş, bilgi güvenliği yönetim sistemini sürekli iyileştirmeyi, kendisine uygulanabilir yasal ve diğer şartlara uymayı ve ilgili tarafların uygulanabilir beklentilerini karşılamayı taahhüt eder.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş, zaman içerisinde gelişimini güvence altına almak üzere politakasını ve bilgi güvenliği performansını sürekli gözden geçirecektir.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş, yalnızca yetkili bireylerin ve ortakların hassas bilgiyi görebilmesi için erişimi kontrol edecek veya sınırlayacaktır. Müşteri bilgilerine erişim, yalnızca bu bilgileri görmeye veya kullanmaya özellikle ihtiyaç duyan bireyler ve ortaklar ile sınırlandırılmıştır. Bilgiler, bilgi sahiplerinin yazılı izinleri olmaksızın dış tarafların kullanımına sunulmayacaktır.

Kurum faaliyetlerinin, düzenleyici kurumların beklentilerini karşılayacak şekilde gerçekleştirilebilmesi, bilgi güvenliği ile ilgili kaygılara yönelik gerekli önlemlerin alınması ve güvenlik ihlallerinin önüne geçilmesinde çalışanların sorumluluklarının belirlenmesi ve dolayısıyla Kurum’un korunması amacıyla, bir Bilgi Güvenliği Politikası oluşturulmuştur.

Bu politika, ilgili prosedür ve diğer eklerde belirtilen ilkeler ve önlemler, Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş için tanımlanmış ve geçerli hedefleri temsil etmektedirler.

Genel Müdür

Mustafa Yılmaz

 

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.

Adres: Gayberli Mah. 28043. Sokak No: 43/A Kahrmanmaraş-Onikişubat